Preț pornire: 164.117,25 Lei
(aprox. 32.179,00 €) -25%

INDEX ELI: 45/100
424 persoane interesate de această licitație

Descriere imobil:

Apartament 2 camere si dependinte, in suprafata de 35,17 mp, etaj 1 in bloc P+4E, fara lift pe scara.

Pe înțelesul tău

Din punct de vedere juridic, publicația nu indică în mod concret existența unor drepturi speciale active de tip uzufruct viager, drept de abitație sau obligații de întreținere asupra apartamentului. Actul menționează formula standard potrivit căreia, dacă ar exista asemenea drepturi înscrise ulterior unei ipoteci, imobilul s-ar putea valorifica în condițiile legii, dar în această publicație problema principală nu pare să fie un astfel de drept special.

Pe partea de datorii, situația este mai încărcată decât la un dosar simplu. Din publicație rezultă cel puțin două urmăriri silite imobiliare, provenite din două dosare diferite, ambele în favoarea aceluiași creditor. Cumpărătorul nu preia datoriile personale ale debitorului, deoarece banii plătiți la licitație intră în procedura de executare și se distribuie conform legii. Totuși, când există mai multe urmăriri înscrise, chiar și pentru același creditor, partea de finalizare poate fi puțin mai birocratică.

În concluzie, aceasta este o proprietate destul de modestă ca produs imobiliar și cu o situație juridică medie, nu foarte simplă. Ca profil, are câteva plusuri prin etajul 1, dar minusurile rămân clare: 35,17 mp, fără lift și lipsa unor avantaje suplimentare menționate în act.



Detalii despre imobil

Adresa:

Str. Plopilor, nr. 12, bl. A3, sc. A, et. 1, ap. 5, statiunea Neptun, mun. Mangalia, jud. Constanta

Evaluare:

218.823,00 Lei


Detalii despre licitație        
LICITAȚIE INACTIVĂ

Data licitației:

29 aprilie 2026, ora 13:00


Notificare:

ANUNȚĂ-MĂ DACĂ ACEASTĂ LICITAȚIE DEVINE ACTIVĂ DIN NOU


Executor:

B.E.J. Beciu Stelian
DATE CONTACT


Publicație de vânzare:

DESCARCĂ

Cerere participare:

DESCARCĂ  

Detalii:

Dacă nu se obține prețul de începere al licitației și există cel puțin doi licitatori, la acest termen bunul va fi vândut la cel mai mare preț oferit, dar nu mai puțin de 30% din prețul de pornire al primei licitații.
Vânzarea se va putea face chiar dacă există o singură persoană care oferă prețul de la care începe licitația.

Notițele mele
Vizibil doar pentru tine
Licitații Imobiliare